برگزاری اولین نشست هم اندیشی راه اندازی کارگروه اقتصاد دانش بنیان جنوب استان کرمان

دکترعباس قوام رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان در اولین نشست هم اندیشی راه اندازی کارگروه اقتصاد دانش بنیان جنوب استان کرمان که در شهر جیرفت روز پنجشنبه مورخ 25 آذر ماه برگزار شد با تاکید بر جایگاه نوآوری و فناوری و کارآفرینی در اقتصاد کشور گفت: جنوب استان با داشتن 22 مرکز آموزش عالی، سازمان نظام مهندسی و منابع طبیعی مستقل، مرکز تحقیقات کشاورزی و صنعت معدن می تواند بخش عمده ای از مشکلات کشور را مرتفع کند. به طور مثال اگر دورتادور کشور را حصار بکشند و از ورود هر نوع مواد غذایی جلوگیری شود جنوب استان کرمان به تنهایی می تواند مواد غذایی مورد نیاز کشور را تامین کند.


وی در ادامه گفت: جای بسی خوشوقتی است که دومین مرکز رشد شهرستان جیرفت نیز به بهره برداری رسید.


alt


احمد امینی روش فرماندار جیرفت در این نشست ضمن تشکر از حمایت های همه جانبه پارک علم و فناوری استان کرمان در حوزه کارآفرینی و فناوری شهرستان جیرفت؛ آمادگی خود را جهت راه اندازی کارگروه اقتصاد دانش بنیان جنوب استان اعلام نمود و گفت: اعتقاد دارم پارک ها و مراکز رشد می توانند اقتصاد منطقه  را کرده  و مشکل اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی را تا حدود زیادی مرتفع نمایند.


alt


در پایان این جلسه که با  حضور اکثر مسئولان دانشگاه های جنوب استان برگزار گردید؛ انتخابات کارگروه اقتصاد دانش بنیان انجام شد و دکتر احمد مهدی پور از اعضا هیت امنا دانشگاه جاوید جیرفت به عنوان رئیس کارگروه  و ذبیح اله سالخورده مدیر مرکز رشد جیرفت به عنوان دبیر با موافقت همه اعضا انتخاب شدند.

 گفت و گو با رئیس پارک علم و فناوری استان

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان در گفت و گویی اختصاصی از راه اندازی صندوق نوآوری و شکوفایی در کرمان خبر داد وی در این گفت و گو مطرح کرد ...

اطلاعات بیشتر
بیشتر در: اخبار واحدها