رئیس پارک علم و فناوری کرمان در بازدید از گروه صنعتی قطعه گستر: صندوق پژوهش و فناوری استان فرصت مناسبی برای رشد و توسعه صنعت دانش بنیان کرمان است


رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان در بازدید از گروه صنعتی قطعه گستر کرمان با اشاره به افتتاح صندوق پژوهش و فناوری استان کرمان در اردیبهشت سال جاری افزود:  این صندوق فرصت خوبی برای توسعه شرکت ها و صنایع دانش بنیان استان کرمان است که از این طریق  بتوانند تسهیلات و خدمات ویژه ای دریافت نمایند.


alt


عباس قوام رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان در ادامه افزود: پارك علم و فناوري استان کرمان با ايجاد محيطي مناسب و زيرساخت هاي لازم، امكان استقرار و فعاليت واحدهاي تحقيق و توسعه (R&D) صنايع معتبر و فعال استان را فراهم نموده است در این راستا، شركت ها و صنایع بزرگ استان مي‌توانند در قالب تفاهم نامه همکاری، واحدهاي تحقيق و توسعه، طراحي، مهندسي و آموزشي خود را به پارك علم و فناوری استان کرمان انتقال دهند و از مزایای قانونی مانند معافيت از پرداخت ماليات و عوارض معمول گمرکی به مدت بیست سال برای واحدR&D  مستقر در پارک بهره مند گردند.


altقوام در ادامه بیان کرد: طبق قانون مصوب 1389 مجلس شورای اسلامی، واحدهای پژوهشی، فناوری و مهندسی مستقر در پارک های علم و فناوری در جهت انجام ماموریت های محوله از مزایای قانونی مناطق آزاد در خصوص روابط کار، معافیت های مالیاتی و عوارض سرمایه گذاری خارجی و مبادلات مالی بین المللی برخوردار می گردند.


وی در بازدید از گروه صنعتی قطعه گستر کرمان و با اشاره به لزوم ثبت اختراعات صنایع استان گفت: پارک علم و فناوری استان کرمان در سال 94 موفق به اخذ مجوز مرجعیت استعلام قوه قضاییه گردید و در ادامه در سال 1395 با پیگیری فراوان موفق به اخذ مجوز ایجاد دفتر منطقه ای مالکیت فکری شد كه ارزيابي تخصصي اختراع و دانش فني بر اساس جستجو و بررسي تخصصي مستندات توسط متخصصان مربوطه را با بهره گيري از تجارب علمي، مشاوره ها و  بانك هاي اطلاعاتي داخلي و خارجي صورت خواهد داد. از این رو صنایع استان و اشخاص حقوقی و حقیقی می توانند برای ثبت اختراع خود و بهره مندی از مالکیت فکری آن به پارک علم و فناوری مراجعه نمایند.


alt


همچنین در این بازدید محمد رضا نعمت الهی مدیرعامل گروه صنعتی قطعه گستر کرمان با اشاره به نقش دانشگاه ها و مراکز علمی در پیشرفت صنایع دنیا گفت: ارتباط با مراکز علمی، لازمه پیشرفت صنایع و دوام آنها است و فعالیت دانشگاه و صنعت در کنار هم به توسعه اقتصاد دانش بنیان منجر خواهد شد.


وی همچینین با اشاره به راه اندازی اولین کارخانه تولید ابزار در کشور گفت: برای تامین نیازهای صنایع خودروسازی، پتروشیمی و نفت وگاز، گروه صنعتی قطعه گستر کرمان با مشارکت  شرکت HAUX کشور آلمان، اولین کارخانه تولید ابزار و مته های صنعتی در کشور را راه اندازی کرده که به زودی افتتاح می گردد.

 گفت و گو با رئیس پارک علم و فناوری استان

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان در گفت و گویی اختصاصی از راه اندازی صندوق نوآوری و شکوفایی در کرمان خبر داد وی در این گفت و گو مطرح کرد ...

اطلاعات بیشتر
بیشتر در: اخبار واحدها