واحد انفورماتیک

پارک علم و فناوری استان کرمان با تاکید بر اهمیت نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در زمینه های مختلف بهبود سیستم مدیریتی، اطلاع رسانی به موقع و در دسترس، تسریع در اجرای فرایندهای پارک علم و فناوری و مرکز رشد، برنامه ی ویژه ای را درخصوص پیاده سازی سیستم های اطلاعاتی و اتوماسیون تدارک دیده است که خوشبختانه با جدیت و مسئولیت پذیری کارشناسان بر طبق یک زمان بندی مشخص، در حال پیگیری است.

 

ماموریت

واحد انفورماتیک وظیفه دارد از تمامی ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری در جهت بهبود و تسریع فرآیندهای پارک علم و فناوری و مرکز رشد  استفاده کند. با توجه به رشد سریع تعداد شرکت های مستقر و نیاز به افزایش کیفیت سرویس های ارائه شده، استفاده از این ابزارها اجتناب ناپذیر است. ایجاد وب سایتی کاملا پویا، طراحی و پیاده سازی سیستم اتوماسیون، پشتیبانی سخت افزاری و نرم افزاری شبکه محلی و اینترنت، تجهیز و ارتقای سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری موجود از مهمترین ماموریت های این واحد تلقی می شود.

 

وب سایت

وجود یک وب سایت پویا که بتواند در حین سادگی و کم حجم بودن نیازهای سیستم را برطرف کند یک امر حیاتی است.

پارک علم و فناوری با تکیه بر تخصص کارشناسان خود و با همکاری یکی از شرکت های موفق مستقر در مرکز رشد، وب سایتی پویا ، موثر و با قابیلت تغییر و ارتقا را به مرحله نهایی رسانده است. این وب سایت بر اساس تکنولوژی php پیاده سازی شده است و از قابلیت ارتقا و به روز رسانی در کلیه قسمت ها برخوردار می باشد.

 

alt

 

پست الکترونیک

استفاده از یک سرویس دهنده پست الکترونیکی برای همه کارکنان با فرمت آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید

 

سیستم اتوماسیون

پس از مذاکره با شرکت نوآوری و توسعه فناوری وندا به عنوان اجراکننده سیستم اتوماسیون پارکها و مراکز رشد کشور ، سیستم اولیه اتوماسیون نصب و راه اندازی شد. اما با توجه به نیازهای پارک علم و فناوری و مرکز رشد سیستم جدیدی بر مبنای workflow طراحی و به شرکت ارائه شد. این طراحی شامل طراحی سیستم پذیرش، خدمات و پشتیبانی و نظارت می باشد. سیستم جدید پس از گذشت چند ماه نصب و راه اندازی شد و هم اکنون مراحل نهایی پیکربندی و تست آن در حال انجام است. با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، کلیه فرایندهای موجود از طریق وب انجام می شود. مسلما این امر باعث افزایش بهره وری و گامی اساسی در راستای اجرای دولت الکترونیک خواهد بود.

از مهمترین قسمت های این سیستم می توان به موارد زیر اشاره کرد :

    - سامانه جذب پذیرش

    - سامانه نظارت و ارزیابی

    - سامانه ارائه خدمات به واحدهای مستقر

    - اتوماسیون داخلی پارک و مرکز رشد


 گفت و گو با رئیس پارک علم و فناوری استان

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان در گفت و گویی اختصاصی از راه اندازی صندوق نوآوری و شکوفایی در کرمان خبر داد وی در این گفت و گو مطرح کرد ...

اطلاعات بیشتر
بیشتر در: اخبار واحدها